Blog

26 Mart 2018

Yeter Makina Tasarım Merkezi Unvanını Aldı

5746 sayılı Kanun uyarınca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tasarım yoluyla ülke ekonomimizi uluslararası seviyede rekabet edebilir hale getirmek için harekete geçmiştir. Bu kapsamda, ürünlerin fonksiyonelliğini artırma, geliştirme, iyileştirme ve farklılaştırmaya yönelik yenilikçi faaliyetlerin arttırma, tasarım personeli ve nitelikli işgücü istihdamını destekleme ve teşvik etme yoluna gitmiştir.

1990 yılından bu yana Ankara özel amaçlı makina imalatı yapan ve ürettiği makinelerin tasarımını da kendi bünyesinde yapan bir firma olma özelliğimizle Yeter Makina olarak Tasarım Merkezi unvanını almak için Bakanlığa başvuru yaptık. Bakanlığın gerekli incelemelerinin ardından yaptığımız sunum sonucunda Tasarım Merkezi unvanı almaya hak kazanan Yeter Makina olarak ülke ekonomisine tasarım yoluyla katkıda biz de varız diyoruz.

Bu kapsamda, İstihdam ettiğimiz tasarımcı ve teknisyenlerimizle yürüttüğümüz tasarım projesi ve tasarım faaliyetleriyle Bakanlığın “teknolojiye yatırım, geleceğe yatırım” parolasına uygun hizmet vermekteyiz.

Haberler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.